Nauczycielki prowadzące grupę:

mgr Anna Widlińska- Wleciał

Aleksandra Kowalczyk

Maria Kępa - woźna oddziałowa
 

gallery/teddys_small1
gallery/teddys_small2
gallery/teddys_small3
gallery/teddys_small4
gallery/teddys_small6
gallery/teddys_small7
gallery/teddys_small5
gallery/teddys_small8

Witamy wszystkich w nowym roku przedszkolnym 2017/2018. Nazywamy się ,,Jagódki”. Jesteśmy dziećmi 4 – letnimi i większość z nas chodzi do przedszkola kolejny rok. Rozpoczęliśmy już nowy rok przedszkolny. Poznajemy naszą nową salę i nasze Panie. Przyjemnie jest spotkać się z Paniami, kolegami i koleżankami po pełnych wrażeń wakacjach. Opowiadamy sobie wszystkie nasze wakacyjne przygody. Staramy się być samodzielni podczas zjadania posiłków oraz podczas korzystania z toalety. Mamy nowe koleżanki i nowych kolegów, z którymi chętnie się bawimy. Wesołym zabawom i harcom nie ma końca...W naszej sali mamy dużo przeróżnych zabawek. Bawimy się, śpiewamy, rysujemy, malujemy oraz słuchamy bajek. Budujemy różne budowle z klocków, bawimy się „w kuchni” oraz układamy puzzle. Pamiętamy o tym by sprzątać po sobie. Poznajemy nowe piosenki i zabawy ruchowe.
Jeśli pogoda nam pozwala, wychodzimy często na spacery albo na przedszkolny plac zabaw. Uwielbiamy również zabawy „w suchym basenie z kulkami”. Raz w miesiącu wybieramy się do Biblioteki Miejskiej w ramach projektu edukacyjnego, gdzie poznajemy różne wiersze i książki. Uczestniczymy również w zajęciach z tablicą interaktywną, na której rysujemy i gramy w ciekawe gry edukacyjne.
W najbliższym czasie rozmawiać będziemy o jesieni. Poznamy ile niespodzianek niesie ta pora roku i jak dbać o zdrowie gdy jest chłodno i deszczowo. Uczestniczyć będziemy w akcji „Sprzątanie Świata”. Obchodzić będziemy również „Andrzejki”. Przedszkole uczestniczyło będzie również w wielu w akcjach charytatywnych jak: akcja „Góra Grosza”, zbiórka słodyczy dla ubogich dzieci.
 Do zobaczenia. 

 

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE NA LISTOPAD:

  • wyrabianie nawyków higieniczno- kulturalnych podczas codziennych czynności;

  • dbanie o higienę jamy ustnej;

  • poznanie zasad zdrowego odżywiania;

  • rozbudzanie zainteresowania technologią komputerową;

  • poznanie pracy lekarza;

  • wdrażanie do zdrowego trybu życia;

  • rozbudzanie zainteresowania miastem, krajem;

  • stosowanie pojęcia równoliczności;

  • wdrażanie do zgodnego współżycia w grupie oraz do zgodnej zabawy;

  • rozwijanie zainteresowania muzyką klasyczną.

Co słychać w naszej grupie? 

Jagódki 4 - latki

Godziny pracy oddziału: 8.00 - 15.30