Nauczycielki prowadzące grupę:

mgr Anna Widlińska- Wleciał

Aleksandra Kowalczyk

Maria Kępa - woźna oddziałowa
 

gallery/teddys_small1
gallery/teddys_small2
gallery/teddys_small3
gallery/teddys_small4
gallery/teddys_small6
gallery/teddys_small7
gallery/teddys_small5
gallery/teddys_small8

Witamy wszystkich ponownie. Skończyła się już jesień i nadeszła nowa pora roku – zima. Zrobiło się chłodno a czasami nawet mroźno. Jednak w naszej grupie panuje ciągle gorąca atmosfera. Codziennie spotykamy się z koleżankami oraz kolegami i wspólnie się bawimy. Budujemy różne budowle z klocków, bawimy się „w kuchni”, układamy puzzle oraz rysujemy, malujemy, wylepiamy itp. Uwielbiamy również zabawy „w suchym basenie z kulkami” oraz w sali rekreacyjnej. Raz w miesiącu wybieramy się do Biblioteki Miejskiej w ramach projektu edukacyjnego. Uczestniczymy również w zajęciach z tablicą interaktywną, na której rysujemy i gramy w ciekawe gry edukacyjne. W ramach akcji „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” poznajemy jak zdrowo się odżywiać i nie chorować. Uczymy się dbać o nasze ząbki – myjemy je codziennie. Zapraszamy również naszych Rodziców na zajęcia otwarte gdzie wspólnie się bawimy.

W najbliższym czasie rozmawiać będziemy o zimie. Poznamy ile niespodzianek niesie ta pora roku. Odwiedził nas Mikołaj i przyniósł wspaniałe prezenty, w końcu jesteśmy bardzo grzeczni. Nadejdzie również czas Świąt Bożego Narodzenia, ubierzemy wtedy wspólnie choinkę, będzie wspaniale! Podczas wycieczki do Libiąża poznaliśmy jak ciężka jest praca górników. Uczestniczyć będziemy w akcjach charytatywnych: zbiórce słodyczy dla dzieci z domu dziecka, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W styczniu dla naszych ukochanych babć i dziadziusiów przygotujemy masę niespodzianek z okazji ich święta. Bawić się również będziemy na Balu Karnawałowym we wspaniałych przebraniach różnych bajkowych postaci.

 

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE NA LUTY:

  • rozwijanie sprawności grafomotorycznej oraz fizycznej;

  • kształcenie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich czytanych lub opowiadanych;

  • rozumienie pojęcia: teatr, kurtyna, aktor, scena, marionetka, prehistoria, skamielina, dinozaury, jaskiniowcy, archeolog;

  • doskonalenie umiejętności sprawnego przeliczania;

  • rozwijanie kreatywności poprzez wykonywanie prac plastycznych;

  • wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno-rytmicznych przy piosenkach znanych dzieciom;

  • kształtowanie umiejętności klasyfikowania i segregowania według jednej cechy.

Co słychać w naszej grupie? 

Jagódki 4 - latki

Godziny pracy oddziału: 8.00 - 15.30