Nauczycielki prowadzące grupę:

mgr Justyna Rygiel - wicedyrektor przedszkola

mgr Monika Witkowska 

Maria Kępa - woźna 
 

gallery/teddys_small1
gallery/teddys_small2
gallery/teddys_small3
gallery/teddys_small4
gallery/teddys_small6
gallery/teddys_small7
gallery/teddys_small5
gallery/teddys_small8

Witamy wszystkich w nowym roku przedszkolnym 2017/2018. Nazywamy się ,,Jagódki”. Jesteśmy dziećmi 4 – letnimi i większość z nas chodzi do przedszkola kolejny rok. Rozpoczęliśmy już nowy rok przedszkolny. Poznajemy naszą nową salę i nasze Panie. Przyjemnie jest spotkać się z Paniami, kolegami i koleżankami po pełnych wrażeń wakacjach. Opowiadamy sobie wszystkie nasze wakacyjne przygody. Staramy się być samodzielni podczas zjadania posiłków oraz podczas korzystania z toalety. Mamy nowe koleżanki i nowych kolegów, z którymi chętnie się bawimy. Wesołym zabawom i harcom nie ma końca...W naszej sali mamy dużo przeróżnych zabawek. Bawimy się, śpiewamy, rysujemy, malujemy oraz słuchamy bajek. Budujemy różne budowle z klocków, bawimy się „w kuchni” oraz układamy puzzle. Pamiętamy o tym by sprzątać po sobie. Poznajemy nowe piosenki i zabawy ruchowe.
Jeśli pogoda nam pozwala, wychodzimy często na spacery albo na przedszkolny plac zabaw. Uwielbiamy również zabawy „w suchym basenie z kulkami”. Raz w miesiącu wybieramy się do Biblioteki Miejskiej w ramach projektu edukacyjnego, gdzie poznajemy różne wiersze i książki. Uczestniczymy również w zajęciach z tablicą interaktywną, na której rysujemy i gramy w ciekawe gry edukacyjne.
W najbliższym czasie rozmawiać będziemy o jesieni. Poznamy ile niespodzianek niesie ta pora roku i jak dbać o zdrowie gdy jest chłodno i deszczowo. Uczestniczyć będziemy w akcji „Sprzątanie Świata”. Obchodzić będziemy również „Andrzejki”. Przedszkole uczestniczyło będzie również w wielu w akcjach charytatywnych jak: akcja „Góra Grosza”, zbiórka słodyczy dla ubogich dzieci.
 Do zobaczenia. 

 

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE NA WRZESIEŃ:

• kształtowanie umiejętności ustawiania przedmiotów w serie od najmniejszego do największego oraz przeliczania przedmiotów;
• przypomnienie reguł obowiązujących w grupie przedszkolnej;
• zapoznanie z pomieszczeniami w sali i przedszkolu ;
• zapoznanie z najbliższym otoczeniem przedszkola; 
• kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego – uczestniczenie w akcji „Sprzątanie Świata”;
• rozwijanie umiejętności radzenia sobie z emocjami;
• rozwijanie umiejętności wskazywania i nazywania części ciała;
• rysowanie postaci ludzkiej z rozbudowanych głowonogów;
• kształtowanie umiejętności stosowania zwrotów grzecznościowych;
• zapoznanie się z różnymi technikami plastycznymi.
 

Co słychać w naszej grupie? 

Jagódki 4 - latki

Godziny pracy oddziału: 8.30 - 15.00