Nauczycielki prowadzące grupę:

Joanna Kozieł

mgr Dorota Suszyńska

Daria Ferenc - woźna oddziałowa

 

gallery/teddys_small1
gallery/teddys_small2
gallery/teddys_small3
gallery/teddys_small4
gallery/teddys_small6
gallery/teddys_small7
gallery/teddys_small5
gallery/teddys_small8

Witamy w nowym roku szkolnym!
Wakacje dobiegły już końca i „Jeżyki” ochoczo wróciły do dobrze znanego im przedszkola, wypoczęte i bogatsze o nowe doświadczenia i ciekawe tego co czeka ich w nowym roku szkolnym. Pierwsze dni w przedszkolu upłynęły nam na ustalaniu zasad obowiązujących w grupie a także na rozmowach i zabawach związanych z naszymi emocjami i zachowaniami budującymi pozytywne relacje w grupie.
    „Jeżyki” to grupa radosnych 5 latków, które doskonale czują się w przedszkolu wśród swoich koleżanek i kolegów. W naszej grupie panuje rodzinna atmosfera, wspólnie bawimy się kącikach tematycznych, konstruujemy z klocków, układamy puzzle, uwielbiamy również zabawy „w suchym basenie”  i zabawy ruchowe.
 W tym roku szkolnym,  każdego dnia będziemy zdobywać cenne doświadczenia, umiejętności, rozwijać zdolności i zainteresowania, które drzemią w każdym z nas. Z przyjemnością będziemy uczyć się piosenek, wierszy, rysować, malować i artystycznie się rozwijać.
   W nadchodzących miesiącach czeka nas wiele ciekawych wydarzeń. Już niebawem kolejny raz staniemy się ekologami, będziemy uczestniczyć w akcji „Sprzątania świata”- wspólnie z kolegami z innych grup przedszkolnych uporządkujemy teren wokół przedszkola przestrzegając zasad bezpieczeństwa i higieny, przyczynimy się tym samym do dbania o dobro naszej planety.
   We wrześniu zorganizujemy w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom” „Dzień głośnego czytania”, już dzisiaj zapraszamy rodziców do przyjścia do nas i zaprezentowania nam ulubionych opowiadań wierszy i bajek.
   Jesienią odwiedzi nas Pan Policjant, przypomni nam jak należy dbać o własne bezpieczeństwo, zapozna nas z przepisami ruchu drogowego. Mamy nadzieję ,że odwiedzi nas ze swoim pomocnikiem Sznupkiem.
   W listopadzie będziemy obchodzili Święto Pluszowego Misia- każdy z nas przyniesie swojego ulubionego pluszaka i wspólnie będziemy się bawić. W tym miesiącu przeniesiemy się również w bajkowy świat wróżb podczas „Zabawy andrzejkowej”.
   Nasze przedszkole znajduje się w pobliżu Biblioteki Miejskiej, jak co roku będziemy ją odwiedzać i uczestniczyć w organizowanych tam zabawach.
    W ciepłe dni wiele czasu spędzimy na świeżym powietrzu. Poznamy nasze najbliższe otoczenie, będziemy spacerować, bawić się w ogrodzie przedszkolnym. Nie zabraknie również czasu na obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie.  Wspólnie z paniami poznamy wiele ciekawych opowiadań, bajek, piosenek i wierszy związanych z jesienią i nie tylko. Będziemy je prezentować na uroczystościach przedszkolnych zajęciach otwartych dla rodziców , na które już teraz serdecznie zapraszamy. Kolejne miesiące w przedszkolu na pewno będą pełne wrażeń!

 

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE NA LISTOPAD:

 • kształtowanie umiejętności właściwego zachowania się w miejscach publicznych;

 • odkrywanie znaczenia ciepłego ubierania się zgodnego z porą roku;

 • kształtowanie umiejętności dopasowywania rytmu do wzoru graficznego;

 • kształtowanie umiejętności przeliczania elementów liczebnikiem głównym i porządkowym;

 • doskonalenie umiejętności klasyfikacji; ustawiania po kolei, przeliczania z zapamiętaniem liczby w trakcie zabaw.

 • kształtowanie umiejętności globalnego czytania wyrazów: igła, tamburyn, deska;

 • kształtowanie umiejętności analizy i syntezy słuchowej wyrazów, wysłuchiwania głoski „i, f, n,” w wyrazach;

 • kształtowanie umiejętności przeliczania wyrazów w zdaniu i budowania zdań rozwiniętych podczas zabaw;

 • rozwijanie twórczości plastycznej poprzez zastosowanie różnych technik plastycznych;

 • rozwijanie analizy i syntezy słuchowej;

 • rozwijanie percepcji słuchowej na materiale symbolicznym;

 • kształtowanie umiejętności odczytywania instrukcji obrazkowej – kolejność czynności;

 • kształtowanie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich.

   

Co słychać w naszej grupie? 

Jeżyki 5 - latki

Godziny pracy oddziału: 7.30 - 16.30