Nauczycielki prowadzące grupę:

mgr Ewelina Barylska 

mgr Agnieszka Piwoda

Iwona Gaweł - pomoc nauczycela 

gallery/teddys_small1
gallery/teddys_small2
gallery/teddys_small3
gallery/teddys_small4
gallery/teddys_small6
gallery/teddys_small7
gallery/teddys_small5
gallery/teddys_small8

„Wiewiórki” – to najstarsza grupa przedszkolaków. Nauczycielem grupy jest pani Ewelina Brylska i pani Agnieszka Piwoda. Zajęcia odbywają się w szkole podstawowej nr 29 w Sosnowcu. Minęły już 3 miesiące naszej nauki i zabawy, przez cały ten okres towarzyszyła nam miła i radosna atmosfera . W tym czasie dzieci nabyły szereg umiejętności, które z pewnością będą owocował już w szkole. Każde dziecko z osobna posiada bardzo bogatą osobowość. Z zainteresowaniem uczestniczą

w zajęciach dydaktycznych, dbają o swoje bezpieczeństwo i zdrowie, znają zasady zachowania się w grupie jak również przestrzegają zasad kodeksu przedszkolaka. Dzieci biorą aktywny udział w zajęciach religii i uczą się języka angielskiego. Z wielką radością spędzają czas w szkolnym ogrodzie oraz uwielbią zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci rozwijają swoje zdolności  i zainteresowana, nabywają już umiejętności czytania i liczenia jak również podejmują próby pisania.

Za nami już wiele konkursów i kampanii m.in Cała Polska Czyta Dzieciom, Urodziny Książkowego Misia, Dzień Pieczonego Ziemianka oraz zabawa Andrzejkowa z udziałem zaproszonych gości – rodziców. Pełnych emocji wydarzeniem było spotkanie z Świętym Mikołajem, który miał dla nas fantastyczne prezenty. Wybraliśmy się również do Teatru Zagłębia na spektakl pt: „ Szewczyk Dratewka” któremu towarzyszyła dobra zabawa.

W najbliższym czasie będziemy realizować szereg programów i konkursów m.in. ferie zimowe dla dzieci z osiedla, miejski konkurs plastyczny- „Coś z niczego” , „Sosnowiec w oczach dziecka” - rodzinny konkurs plastyczny i wiele innych. Czeka nas ciężka ale owocna praca. W styczniu będziemy gościć naszych kochanych dziadków i babcie, przygotujemy dla nich uroczysty występ i poczęstunek. Początek roku to także czas karnawału i my będziemy w tym czasie będziemy uczestniczyć w balu.W kolejnym czasie czekają na nas nowe wyznania, konkursy i zabawy.

 

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE NA LUTY:

 • rozwijanie wrażliwości muzycznej i poczucia rytmu, kształtowanie słuchu i pamięci muzycznej;

 • wprowadzenie litery G, g, W, w, P, p: małej i wielkiej, drukowanej i pisanej;

 • rozwijanie słuchu fonematycznego;

 • wprowadzenie zapisu cyfrowego liczby 8;

 • rozumie znaczenie słów :przeszłość, przyszłość, teraźniejszość;

 • rozwijanie spostrzegawczości i logicznego myślenia;

 • wykonuje formę przestrzenną - rakietę;

 • rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat;

 • dzieli proste słowa na głoski i sylaby;

 • rozwijanie mowy i logicznego myślenia;

 • rozwijanie sprawności manualnej i pomysłowości;

 • rozpoznaje kolory farb oraz potrafi tworzyć kolory pochodnekształtowanie właściwego nawyku dotyczącego ochrony środowiska naturalnego.

Co słychać w naszej grupie? 

Wiewiórki 6 - latki (SP 29)

Godziny pracy oddziału: 6.00 - 17.00