Nauczycielki prowadzące grupę:

mgr Teresa Bernat

mgr Ewelina Barylska

Iwona Pałys - pomoc nauczyciela 

teddys_small1
teddys_small2
teddys_small3
teddys_small4
teddys_small6
teddys_small7
teddys_small5
teddys_small8

Witajcie po długiej przerwie. Mamy Wam tyle do opowiedzenia, a więc zaczynamy. Wspólnie z naszymi nauczycielkami, braliśmy udział w ciekawych uroczystościach przedszkolnych takich jak: Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia -  w tym dniu nasze panie przygotowały dla nas zabawy z naszymi ukochanymi „pluszakami”, które przynieśliśmy z domów. Podczas Dnia Pieczonego Ziemniak , poza konkursami i zabawami, robiliśmy Ziemniaczane Stworki – bardzo Nam się podobały efekty naszej pracy. Miesiąc listopad również obfitował w różne ciekawe atrakcje. Wspólnie z dziećmi z naszej grupy powitaliśmy kolejną porę roku Jesień. Pogoda była cudna, prawdziwa piękna złota jesień. Uczestniczyliśmy w Akademii Zdrowego Przedszkolaka, gdzie nasze Panie wyjaśniły nam jak zdrowo się odżywiać. Spotkaliśmy się również z Patusiową rodziną, uczestnicząc w Akademii Aquafresh oraz ucząc się jak dbać o nasze ząbki. Odwiedziła Nas również pani stomatolog, która przekazała Nam wiele ciekawych i przydatnych informacji. Jednak najbardziej podobało Nam się spotkanie andrzejkowe. Była to  świetna okazja do szalonej zabawy. Nie zabrakło tańca i oczywiście tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Z radością można było obserwować, jak wspólnie potrafią bawić się dzieci, rodzice i Nasze panie. Poza wspólną zabawą, pilnie uczestniczymy w zajęciach, zdobywając w ten sposób coraz to więcej wiadomości o otaczającym nas świcie, jak również  zdobywamy umiejętności niezbędne do tego, aby w przyszłym roku z uśmiecham na twarzach powiedzieć „Witaj szkoło!”. Uczestniczymy w programie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Projekt ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Uczymy się jak rozpoznawać i bronić się przed przemocą, uczestnicząc w programie: ,,Chronimy dzieci’’. Realizujemy  Program „Przyjaciele Zippiego” który uczy dzieci  różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Kolejne miesiące przyniosą nam wydarzenia, które na pewno zapamiętamy. Poznamy kolejną porę roku, jaką jest zima. Przybędzie do nas Święty Mikołaj, który przyniesie nam ciekawe prezenty. Wspólnie z nasza grupą będziemy przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia, tworzyć ciekawe ozdoby choinkowe, ubierać naszą grupową choinkę. W grudniu wybierzemy się do teatru na spektakl „Miłek – Opiłek”. O czym jest ten spektakl zapytacie ? Tytułowy bohater spotyka pewnego dnia lisa, który opowiada mu o miejscu skąd można dosięgnąć Słońca, którego spożycie powoduje, że cały świat staje się bardzo kolorowy i przyjemny a jego konsument lubiany i podziwiany. Lis zgadza się zaprowadzić baranka TAM …a jak ta historia się skończy sami się przekonajcie. Zaczęliśmy już przygotowania do Jasełek Bożonarodzeniowych, które zaprezentujemy przed najważniejszą dla Nas publicznością – Naszymi rodzicami.   
   W Nowym Roku czekamy z niecierpliwością na Bal Karnawałowy oraz różne uroczystości organizowane przez nasze przedszkole.

 

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE NA STYCZEŃ: 

 • rozwijanie umiejętności wypowiadania się na temat swoich ulubionych książek;

 • rozwijanie umiejętności sprawnego poruszania się w przestrzeni;

 • kształtowanie przyjaznego stosunku do zwierząt;

 • kształtowanie postawy niesienia pomocy ptakom w okresie zimy;

 • rozwijanie umiejętności układania historyjki obrazkowej według kolejności zdarzeń oraz  wypowiadania się na jej temat;

 • wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną poprzez uczestnictwo w uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka;

 • poszerzanie wiadomości na temat zimy oraz bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych;

 • poszerzanie wiadomości na temat  znaczenia wody dla życia i zdrowia człowieka;

 • rozwijanie umiejętności prawidłowego posługiwania się liczebnikami – głównymi i porządkowymi;

 • rozwijanie inwencji twórczej i doświadczeń plastycznych;

 • rozwijanie umiejętności klasyfikowania  przedmiotów ze względu na wyznaczone cechy.  

   

Co słychać w naszej grupie? 

Wiewiórki 6 - latki (SP 29)

Godziny pracy oddziału: 6.00 - 17.00

grupowe wiewiórki