Nauczycielki prowadzące grupę:

mgr Ewelina Barylska 

mgr Agnieszka Piwoda

Iwona Pałys - pomoc nauczycela 

gallery/teddys_small1
gallery/teddys_small2
gallery/teddys_small3
gallery/teddys_small4
gallery/teddys_small6
gallery/teddys_small7
gallery/teddys_small5
gallery/teddys_small8

Jesteśmy grupą 6 – latków w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej Nr 29. Grupa Wiewiórek liczy 25 osób. Działalność edukacyjno - wychowawczą grupa sześciolatków opiera na podstawie programowej wychowania przedszkolnego MEN, programie autorstwa Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby-Żabińskiej „Nasze przedszkole”. Dzieci pracują na książkach „Kolorowy start”.
   Nasza sala jest kolorowa i pełna zabawek. Bardzo ją lubimy i czujemy się w niej bezpiecznie. Jesteśmy bardzo wesołymi i pomysłowymi przedszkolakami. Lubimy wspólne zabawy w kącikach zainteresowań. W naszej grupie uczymy się zgodnie bawić, dbać o nasze zabawki, ładnie zjadać posiłki, dbać o czystość i porządek. Chętnie wykonujemy różnego rodzaju prace plastyczne, śpiewamy, tańczymy. Każdy dzień w przedszkolu przynosi nam mnóstwo radości i nowe doświadczenia. Bardzo dużą uwagę poświęcamy na kształcenie umiejętności samoobsługowych – jesteśmy w tym coraz lepsi.
    Wspólnie  z Naszymi paniami wzbogacamy nasz kącik przyrody, ponieważ o przyrodzie chcemy dowiedzieć się jak najwięcej i chcemy stać się dobrymi ekologami! Będziemy brać udział w programie ekologiczno – przyrodniczym „ Przyroda wśród Nas. W krainie przyrody i ekologii”
   W nadchodzących miesiącach weżniemy udział w akcji „Sprzątania Świata”, będzie to również okazja przypomnieć sobie jak segregować śmieci, do których pojemników wrzucać jakie odpadki. Czeka Nas „Dzień Głośnego Czytania”. 
   We wrześniu powitamy  nową porę roku – Jesień, która wraz ze swoim nadejściem „pomaluje” świat na pomarańczowo, żółto i czerwono. Podziwiać będziemy i obserwować piękno przyrody podczas spacerów, ale nie zabraknie również zabaw na świeżym powietrzu.  Rozpoczniemy również realizację projektu „Kolorowy świat”. Raz w miesiącu Panie z biblioteki będą do Nas przychodzić aby czytać Nam bajki i wiersze.
   W październiku  naszą salę opanują  - małe, duże, kolorowe, puchate i mięciutkie misie. Przybędą ze swoimi właścicielami , aby bawić się i świętować wspólnie „Urodziny Książkowego Misia”.

 

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE NA WRZESIEŃ:

• współtworzenie przyjaznych relacji w grupie;
• przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w zerówce;
• poznanie kodeksu przedszkolaka;
• poznanie swojego ciała poprzez różnorodne zabawy;
• opanowanie nowo poznanej piosenki;
• kształtowanie umiejętności segregowania przedmiotów według jednej cechy;
• zaznajomienie z zasadami ruchu drogowego;
• poznawanie wybranych pojazdów, w tym specjalistycznych, np.: straży pożarnej, karetki pogotowia, policji;
• poznanie wszystkich cech charakterystycznych związanych z jesienią
• rozwijanie umiejętności współpracy w grupie;
• zapoznanie się z różnymi technikami plastycznymi.

Co słychać w naszej grupie? 

Wiewiórki 6 - latki (SP 29)

Godziny pracy oddziału: 6.00 - 17.00